Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Чи може ФОП розраховуватися платіжною карткою «ключ до рахунку» купуючи товари на Amazon, AliExpress та eBay?

Чи може ФОП розраховуватися платіжною карткою «ключ до рахунку» купуючи товари на Amazon, AliExpress та eBay?

08.09.2021

Більшість ФОПів придбавають товари для подальшого продажу на іноземних маркетплейсах Amazon, AliExpress та eBay. Звісно найбільш зручний спосіб оплати платіжною карткою «Ключ до рахунку».

Банківське законодавство України дозволяє суб’єктам господарювання — резидентам, в т.ч ФОП здійснювати розрахунки за ЗЕД-контрактом (іншим документом, що застосовується в міжнародній практиці та може вважатися договором) за допомогою електронного платіжного засобу, тобто платіжною карткою (п. 32-1 розділу IV Постанови НБУ від 02.01.2021р. №2, пп. 7 п. 2 та пп. 2 п. 109 Постанови НБУ від 02.01.2019р. №5 та в листі НБУ від 21.06.2019 р. №40-0006/32346). Але є обмеження. Сума операції за одним таким договором в один операційний день має не перевищувати незначний розмір валютної операції. Це розмір операції (в еквіваленті за офіційним курсом НБУ), який є меншим ніж 400 тис. грн. Тож за допомогою корпоративної картки дозволено здійснювати розрахунки за одним ЗЕД-договором за один операційний день на суму до 400 тис. грн. При цьому не забуваємо про ризики дроблення операції!

Чи є картка «ключ до рахунку» корпоративною? З цього питання податківці в ІПК ДПС від 02.07.2021 р. №2611/ІПК/99-00-04-03-03-06 скерували ФОП до НБУ, який в листі від 24.04.2019р. № 57-0007/22460 роз’яснив, що картка «ключ до рахунку» є банківським продуктом, що за своїми функціональними властивостями належить до корпоративного електронного платіжного засобу, за допомогою якого її користувач має право ініціювати переказ коштів з поточного рахунку у порядку, визначеному договором та вимогами законодавства.

Більше про тонкощі в розрахункових операціях дізнавайтесь на вебінарі “Операції бізнесу з фізичними особами та ФОП: документальне оформлення, податкові «нюанси», банківський контроль” 23 вересня о 10:00 з податковим експертом Оленою Габрук

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.