Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Чи має право на податкову знижку ФОП, що є найманою особою та отримує дохід у формі заробітної плати?

Чи має право на податкову знижку ФОП, що є найманою особою та отримує дохід у формі заробітної плати?

12.08.2021

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ (14.1.170 ст.14 ПКУ). Наприклад, Ви навчаєте дітей, сплачуєте проценти за користування іпотечним кредитом, переобладнуєте транспортний засіб на ГБО. Детальний перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

Загальна сума податкової знижки, нарахована в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати. Заробітна плата – це основна та додаткова винагорода, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму. А отже ФОП не може скористатися податковою знижкою щодо свого підприємницького доходу.

Якщо ж ФОП є найманим працівником, право на податкову знижку виникає виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Останні новини

Зникла електроенергія і разом з нею інтернет. Як працювати бізнесу в таких форс-мажорних обставинах без...
01.12.2022
За мирного часу на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого...
01.12.2022
Час від часу податківці акцентують увагу на необхідності застосування РРО/ПРРО у разі інтернет –...
30.11.2022
З 1 січня 2023 р. запрацює Закон України від 03.11.2022 р. №2710-IX  «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Саме п. 3...
30.11.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.