Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Чи має право на лікарняні та декретні ФОП, що скористався «карантинною» ЄСВ - пільгою?

Чи має право на лікарняні та декретні ФОП, що скористався «карантинною» ЄСВ – пільгою?

06.09.2021

Упродовж 2020 року було прийнято низку Законів України, котрі мають підтримати платників податків на період заходів, що спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Тимчасово, за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня, з 1 по 31 травня 2020 року звільнялися від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за себе ФОП, в т. ч. спрощенці. Також було передбачене звільнення від ЄСВ для ФОП першої групи платників ЄП за грудень 2020 – травень 2021 рр (включно).

Особам, яких звільнили від нарахування та сплати ЄСВ у зв’язку із карантином, такі періоди включаться до страхового стажу для призначення пенсії та вважатимуть, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів. Відповідну норму внесли до Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Проте аналогічного не можна сказати про страховий стаж для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняних та декретних). Адже змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV не внесли. Про це зазначили фахівці Мінсоцполітики в листі від 01.07.2021 р. №3637/0/290-21/45.

Отже, якщо у місяці настання страхового випадку ФОП не сплачено ЄСВ, така особа втрачає статус застрахованої особи, а відтак право на отримання матеріального забезпечення відповідно до Закону № 1105 коштом Фонду соціального страхування України.

Як це виглядає на практиці?
Якщо у 2020 році та 2021 році ФОП скористався правом на «карантинні» пільги щодо ЄСВ, відповідні місяці виключаються з розрахункового періоду. Тому в розрахунковому періоді буде залишатися менша кількість місяців та днів для обчислення допомоги.

Останні новини

Зникла електроенергія і разом з нею інтернет. Як працювати бізнесу в таких форс-мажорних обставинах без...
01.12.2022
За мирного часу на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого...
01.12.2022
Час від часу податківці акцентують увагу на необхідності застосування РРО/ПРРО у разі інтернет –...
30.11.2022
З 1 січня 2023 р. запрацює Закон України від 03.11.2022 р. №2710-IX  «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Саме п. 3...
30.11.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.