Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Чи може ФОП, що є одночасно найманим працівником, сплачувати ЄСВ за себе?

Чи може ФОП, що є одночасно найманим працівником, сплачувати ЄСВ за себе?

06.12.2021

Згідно зі змінами в законодавстві відтепер ФОП, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати ЄСВ за себе, оскільки страховий платіж за них уже здійснює роботодавець. Така норма поширюється на усіх ФОП, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони перебувають. Ця норма не стосується сумісників. ЄСВ, сплачений роботодавцем, не повинен бути меншим за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску, тобто у 2021 році не менше 1320 грн, та не більшим за максимальний – 90 тис. грн.

У випадку несплати роботодавцем ЄСВ, зобов’язання зі сплати лягатимуть на ФОП, як і штрафні санкції у випадку недоїмки. Перевірити нарахування та сплату роботодавцем ЄСВ з отриманої заробітної плати найманий працівник може у ПФУ, звернувшись особисто чи через офіційний портал Електронних Послуг ПФУ, та безплатно отримати Довідку про застраховану особу (форма ОК-5 чи OK-7). Для того, щоб бути певним, що роботодавець дійсно і не менше мінімального сплачує ЄСВ, такий контроль податківці радять здійснювати щомісяця.

Звісно, багатьох ФОП хвилює питання щодо можливості подальшої сплати ЄСВ за себе самостійно. Думки податківців з цього питання різняться. Так, в ІПК ДПС від 01.11.2021 р. № 4138/ІПК/99-00-04-03-03-06 зазначено, що такі ФОП можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Добровільна сплата ЄСВ для ФОП, в тому числі спрощенців, чинним законодавством не передбачена.

Разом з цим, в роз’ясненні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, 27.04.2021 року зазначено, що підприємець, за якого роботодавець сплачує ЄСВ, може за бажанням й надалі сплачувати за себе страхові внески, та у такий спосіб збільшити свої внески до ПФУ, від загальної суми яких, згодом йому й розраховуватимуть пенсійні виплати. Такі внески, знову ж таки, не можуть бути меншими за мінімально встановлений розмір та більшими за максимальний рубіж.

Головне – задекларувати свої ЄСВ нарахування та зобов’язання при поданні річної декларації.

Корисний був допис?

 

Останні новини

Останнім часом на звільнених та відносно мирних територіях стали відкриватися нові крамнички.  Більшість з...
16.06.2022
Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити...
13.06.2022
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Вимоги щодо застосування РРО/ПРРО діють і під час воєнного стану. Але, з’явились нові  «воєнні» питання ...
10.06.2022
Відсутність первинних документів, в т.ч і по зарплаті – це реалії воєнного часу. Приміром, офіс підприємства...
09.06.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.