Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Авансові внески по єдиному податку ФОП груп 1 та 2

Авансові внески по єдиному податку ФОП груп 1 та 2

02.08.2023

З 1 серпня поточного року бізнес повернувся до довоєнного порядку оподаткування єдиним податком. Отже поновлено сплата авансових внесків по єдиному податку для ФОПів груп 1 та 2 (абз. 1 п. 9.1 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Нагадаємо, що фіксовані ставки єдиного податку для груп 1 та 2  встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад для ФОПів, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць (п. 293.2 ПКУ). Отже місячну ставку множимо на 12 місяців та у розмірі 1\4 зазначаємо у податкові декларації платника єдиного податку.  Сплата проводиться не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовим внеском за весь звітний період (п. 295.1 ПКУ).

Виключення із правил

В п. 11 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ передбачено можливість несплати єдиного податку ФОП 1 та 2  груп, але тільки для певної категорії платників. Це ФОП – платники єдиного податку, податкова адреса яких міститься на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих РФ  територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок за період із першого числа місяця, у якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, у якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію.

Дати початку та завершення активних бойових дій, виникнення та припинення можливості бойових дій або початку та завершення тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, затвердженому наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309.

Такі ФОПи  не заповнюють декларацію платника єдиного податку за період, в якому відповідно єдиний податок  авансом не сплачувався. Відповідно, контролюючий орган не проводить нарахування авансових внесків з єдиного податку, визначене п. 295.2 ПКУ.

Враховуючи практику минулого року в зазначеному пункті закладено застереження, а саме податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються таким платникам єдиного податку за періоди, за які був сплачений єдиний податок, що відображені в декларації платника єдиного податку. Отже, сплатити і задекларувати авансові внески, а потім намагатися анулювати це нарахування  не вийде.

Технічний борг

В п. 12 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ встановлено, що для платників єдиного податку, які скористалися правом не сплачувати єдиний податок відповідно до пп. 9.1 п. 9 цього підрозділу, нараховані контролюючим органом суми авансових внесків з єдиного податку, суми штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, підлягають скасуванню (анулюванню) за відповідні періоди з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року.

Податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховують таким платникам єдиного податку за періоди, за які фактично сплачено єдиний податок, що відображені в декларації платника єдиного податку.

Останні новини

Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.