І нарешті, сьогодні ми зруйнуємо останній міф, що гуляє інфопорсторами – це скасування реєстрації. Багато хто із суб’єктів господарювання вважає, що скасування реєстрації ПРРО – важкий процес, який потребує використання значної кількості часу та ресурсів. Але на практиці все зовсім інакше.
Пропонуємо порівняти процес скасування реєстрації програмної каси та класичної в таблиці.
РРО | ПРРО |
Скасування реєстрації РРО здійснюється за заявою СГ або примусово за рішенням контролюючого органу за місцем реєстрації РРО.
Рішення про скасування реєстрації РРО оформлюється за ф. № 5-РРО (додаток 5). Таке рішення підписується керівником контролюючого органу за місцем реєстрації РРО або уповноваженою особою контролюючого органу. Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в ЦСО, з яким СГ укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО. Разом із заявою про скасування реєстрації СГ надає реєстраційне посвідчення. |
Реєстрація ПРРО скасовується на підставі Заяви (ф. 1-ПРРО) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається засобами електронного зв’язку або або на підставі Повідомлення про виявлення несправностей ПРРО (ф. № 2-ПРРО з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа».
До подання Заяви про скасування реєстрації ПРРО СГ має забезпечити передачу всіх копій створених ПРРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера, електронних фіскальних звітних чеків та повідомлень, передбачених Порядком про реєстрацію ПРРО, наказ №317. |
Скасування реєстрації РРО проводиться контролюючим органом не пізніше двох робочих днів з дня настання терміну виведення з експлуатації РРО (п. 6 глави 4 розд. II Порядку № 547).
У заяві про скасування реєстрації РРО зазначається спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО за формою № 6-РРО (додаток 6) (поштою або безпосередньо в контролюючому органі) або її копії (електронною поштою), в Електронному кабінеті. |
Повідомлення про скасування реєстрації ПРРО направляється СГ засобами Електронного кабінету із зазначенням підстав (п. 4 розд. IІІ Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317). |
Висновок. Для скасування реєстрації ПРРО суб’єкту господарювання необхідно пройти 3 кроки, а саме: забезпечити передачу всіх копій створених ПРРО розрахункових документів у режимі офлайн ➡ подати заяву до ДПС ➡ отримати від ДПС повідомлення про скасування реєстрації ПРРО.
Що ж стосується скасування реєстрації РРО, то тут дійсно, потрібно витратити багато часу, адже необхідно подати заяву до ДПС, в ЦСО розпломбувати апарат РРО, всю цю інформацію надати ДПС. Процес може зайняти понад тиждень.
Підсумуємо: не вірте всьому, що говорять. Довіряйте лише фактам. В серії дописів ми з вами розвіяли всі популярні на сьогодні міфи про використання програмної каси.